Музей народної архітектури і побуту

  • Музей народної архітектури і побуту
  • Музей народної архітектури і побуту
  • Музей народної архітектури і побуту
  • Музей народної архітектури і побуту

Тривалість: 2-3 год.

Скансен на Кайзервальді (зеленій місцевості поза центром Львова) був відкритий у 1971 році. Саме значення слова "скансен" - музей під відкритим небом. Ідея його створення у Львові належить відомому українському вченому Іларіону Свєнціцькому, який наприкінці 20-х років XX сторіччя започаткував роботу зі збереження пам'яток історії та культури: дерев'яних церков, сільських будинків, стаєнь, господарських приміщень...

Понад сотня об'єктів старовинної архітектури з усієї Західної України таким чином були врятовані від руйнування. Більшість із них матимемо нагоду побачити. Найстарішим експонатом є дерев'яна бойківська хата 1764 року. Окрім неї, під час екскурсії Ви побачите діючу пасіку, олійню, кузню, зоокуток, побуваєте у старовинній закарпатській хаті, що без димаря, як такого. Матимете нагоду придбати бойківську випічку, сувеніри-обереги, зробити фото на згадку в народних костюмах. І помилуватися краєвидами, що нагадують Карпатські гори. І все це - не виїжджаючи зі Львова!

Про екскурсію

Про екскурсію

Екскурсія музеєм під відкритим небом дасть вам змогу відчути справжній колорит та автентичність українських сіл. У музей вдало перенесли історичні споруди з різних регіонів України. Експозиція музею налічує 124 пам'ятки архітектури, котрі об'єднані в 54 садиби. В музеї функціонують 4 виставкових зали. Два з них мають постійну експозицію. Територія музею площею 60 га умовно розділена на шість етнографічних зон. Кожна зона - це міні-село, що складається з 15-20 пам'яток народної архітектури. У житлових та господарських приміщеннях розміщено предмети домашнього повсякденного вжитку, сільськогосподарський реманент, транспортні засоби та ремісничий інструмент. Шість таких міні-сіл мають назви: "Бойківщина", "Лемківщина", "Гуцульщина", "Буковина", "Поділля" і "Львівщина". З понад 120 пам'яток архітектури із західних областей України, 9 - дерев'яні церкви. Найстаріший експонат - селянська хата 1749 року. Є також кузня, школа, олійня, лісопильня, сукновальня, водяний млин та вітряк.

Вартість екскурсії:

Вартість екскурсії:

200 грн за годину (від усієї групи) - для груп до 15 чоловік.

*Додатково оплачується ціна вхідних квитків до туристичних об'єктів та транспорт


Замовити екскурсію